1
1
0
以上资料只供参考,请与餐厅确认详情
After my haircut, I decided to try their waffle and ice-cream(I actually love their yogurt more as a child but the waffle/ice cream combo looked quite big)The waffle was freshly made and 2 large scoops of ice-cream was added. The price was quite attractive as 1 waffle costs $18 and 2 scoops of icecream costs $28. Waffle was still very warm and each bite with the icecream was amazing. The icecream itself was not bad but of course the quality is not as creamy/rich as some other expensive brands. Definitely a great value snack to have
继续阅读
很奇怪, 为什么阿波罗都算是食肆呢? 不过无所谓喇. 反正我今日在这里买了雪糕食, 而又未有人写这一间的食评, 就等我第一个写吧.虽然我住这屋邨, 但很少来这里买雪糕, 今日去都是因为想食下其他牌子的雪糕吧了.我买了阿波罗的朱古力味甜筒食. 不过很甜呀, 不过我一向都觉得阿波罗的雪糕比其他牌子甜.店内除了卖雪糕, 也有卖其他饮料, 汽水, 零食, 不过地面很"黏立立", 十分不舒服
继续阅读